Anasayfa » Bilgisayar

Wireless Modem Şifresini Öğrenme

15 Mayıs 2011 Bu Haber 4.638 kez okundu 1 Yorum


Wireless Modem Şifresini Öğrenme

Modeminizin wireless şifresini unutanlardanmısın? Genelde wireless kullanıcıları ilk başta ayarladıkları şifreyi laptoplarında kullandıklarından sonra tekrar ihtiyaçları olmadığı için unuturlar. Bunu bende çok yaşıyorum. Genelde bilgisayara format attığınızda yada başka wifi özellikli cihaz kullanmaya kalktığımızda şifremizi unuttuğumuzu anlıyoruz.

Modeminizin wireless şifresini öğrenmek için öncelikle modemimizin arayüzüne ulaşmamız gerekmektedir. Modeminizin arayüzüne ulaşmak için modeminizin ip adresini öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun için başlat >> çalıştır yapıp cmd yazıp tamam diyoruz. Açılan pencerede ipconfig yazıp varsayılan ağ geçidini (Örn: 192.168.1.1) internet tarayıcımıza http://192.168.1.1 şeklinde yazıp sayfayı açıyoruz. Açılan sayfada bize modemin kullanıcı adı ve şifresini soracaktır. Her modemin kullanıcı adı ve şifresi farklıdır ama genelde kullanıcı adı admin şifreside admin dir. Modeminizin arayüzüne de ulaştıktan sonra wireless bölümünden güvenliğe girip şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Konu ile Alakalı Kelimeler: wifi şifresine bakma, bilgisayardan internet şifresine bakma, wireless modem, wifi şifresi nasıl öğrenilir, bilgisayarın wifi şifresi nasıl öğrenilir, bilgisayardan wifi sifresine bakma, modem şifresine bakma, adese wifi, internet şifresine bakma, wireless şifresine bakma, xp de wifi şifresi öğrenme, xp wireless şifresi öğrenme, xp wifi şifresi öğrenme, xp wifi şifresine bakma, xp de wireless şifresi öğrenme, masaüstü bilgisayardan wifi şifresi öğrenme, adese wifi şifresi, wifi şifre öğrenme, internetin şifresine bakma, kablosuz ağ şifresine bakma

Etiketler: ,

One Comment »

  • nihat arslan demiş ki:

    muden şifresi

Degerli Yorumlarinizi Eksik Etmeyiniz

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Copyright © 2011 ~ Cozumx.com Tüm Hakları Saklıdır.
Bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.
Dost Sitelerimiz; fidan satışı