Anasayfa » Teknoloji

Wechat – We chat

3 Ağustos 2013 Bu Haber 403 kez okundu Yorum Yok


Wechat nedir

WeChat tanımadığımız kişilerle iletişime girmek için yaratılmış, her şeyi ile tamamen ücretsiz bir programdır. Yani, mobil sosyal iletişim uygulamasıdır. Çinlilerin yaptığı bu programın özelliklerini anlatmakla bitiremeyiz. Şuanda reklamları yapılan, fakat kısa bir süre sonra Türkiye de hit olacak bir teknoloji bu. Özellikle manitasız gençleri yakından ilgilendiren bir konu.

wechat

wechat programı

Wechat nasıl kullanılır

Chats: Chat yaptığınız kişileri listeler ve istediğiniz zaman kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Moments: Eklediğiniz arkadaşlarınızın güncel bilgilerini görebilirsiniz.

Look Around: Türkçe, etrafa bak demek olan bu özellik şu işe yarıyor: tıkladığınızda size en yakın wechat i açık şahısları görebiliyor ve selam gönderebiliyorsunuz. Yani hiç tanımadığınız insanlarla sohbet etme fırsatı yakalayabiliyorsunuz.

Shake: Türkçe salla, çalkala anlamına gelen bu özellik şu işe yarıyor: Telefonu sallamak arkadaş aradığınız anlama geliyor ve o anda telefonu sallayan kim varsa, dünyanın öbür ucunda bile olsa sohbet etme imkanı veriyor. Süper bir özellik değil mi?

Social: Bu tuşu tıkladığınız taktirde yabancılarla iletişim kurmak için bir kapı araladığınız anlama geliyor.

Add Contacts: Türkçe yeni kişi ekle demek olan bu özellik sayesinde, herhangi bir bilgiyi kullanarak sohbete yeni bir kişi ekleyebilirsiniz.

Drift Bottle: Bir şişenin içine mektup yazıp veya sesli bir mesaj söyleyip, okyanuslara atmak gibi bir şey bu özellik. Yani arkadaş bulma yöntemlerinden bir özellik sadece. Aslında oldukça romantik bir, teknolojik arkadaş bulma yöntemi.

Video Call: Türkçe anlamı kameralı konuşma demek olan bu özellikle televizyon ekranıyla konuşur gibi arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.

WeChat international users header image

WeChat international users header image

* Pratik sesli mesaj gönderme özelliği olan, görüntülü arama özelliği olan, Facebook profilinizi kullanarak WeChat’ e girmeyi ve bağlantı kurmanıza olanak sağlayan, sohbet ettiğiniz kişi veya kişilerden numaranızı saklama özelliği olan, Wechat de oturumunuzu istediğiniz zaman internet bağlantınızı koparmadan, kapatma imkanı sunan, mesaj gönderenin kimliğini önceden görme imkanı veren Yenilikçi Mobil Sosyal İletişim Uygulamasıdır Wechat.

Wechat indirmek için tıklayınız.

 

 

 

Konu ile Alakalı Kelimeler: wechat çinlilerden kurtulma, we chat ceza, wechat, wechat günde 20kez salıyabilirsin, wechat kız ekleme, wechat teki arkadaşlarını görme, wechat teki batu, wechatta nasıl engelleme yapabilirim
404
Copyright © 2011 ~ Cozumx.com Tüm Hakları Saklıdır.
Bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.
Dost Sitelerimiz; fidan satışı