Anasayfa » Bilgi

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Yazısı

3 Mart 2013 Bu Haber 5.244 kez okundu 9 Yorum


Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Yazısı
Vatan sevgisiyle alakalı kompozisyon ve yazı örneğini sayfamızda inceleyebilir veya bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

Vatanımızın bir sembolü olan bizim birlik ve beraberlik uğrunda ettiğimiz mücadelelerin, dökülen kanların bir sembolü, bağımsızlığımızın simgesi olan İstiklal Marş’ımızı okurken insan kendisini bir tuhaf hissediyor. Zaferimizin, bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün sembolü olan bizi gururlandıran marşımızı okumak beni duygulandırıyor.

İstiklal marşımızı okurken önce içimi bir üzüntü kaplıyor. Şehitlerimizi düşünmeye başlıyorum. Harp meydanlarında ülkesi için, bağımsızlığı için canını feda ederek savaşan şehitlerimizi düşünüyorum. Cesaretlerine her seferinde olduğu gibi bir kez daha hayran kalıyorum. Bugün bağımsızlığımızın sembolü olan bu marşı okuyorsam, hepsi o meydanda kanlarını döken şehitlerimiz sayesinde olmuştur. Hayatım boyunca okuduğum şiirler içerisinde bu kadar dokunaklısını, bu kadar etkileyicisini başka yerde okuduğumu düşünmüyorum. Adeta beni buralardan alıp Kurtuluş Savaşı’nın muharebe meydanlarına götürüyor. Sanki harp meydanın da dalgalanan al bayrağımızı görüyorum. Kahraman askerlerimizin yana gidip düşmanla savaşmak istiyorum. Bayrağımız dalgalandıkça bende coşuyorum sanki. Düşmanın hayâsız mermilerine göğsümü siper edip şehit olan kahraman Mehmetçiği gördükçe gözlerim buğulanıyor. Tüm bunları düşünürken duygulanmaya başlıyorum. Marşa devam ediyorum fakat şehitlerimizi aklımdan çıkaramıyorum. Kalbim yerinden çıkarmışçasına hızlanmaya başlıyor. Son mısralara geldikçe kalbimin ritmi daha da artıyor ve bağırıyorum, haykırıyorum son dizeyi “Hakkıdır, Hakk’a tapan, milletimin istiklal!” diye.

Ve şehitlerimiz bayrağımız için kanlarını feda ederken bizimde onları bu kahramanlığa layık bir şekilde anmamız gerekiyor. Bu yüzden marşımızı okurken saygıyla ve kalbimizle okumalıyız. Marşımızın yazarı olan Mehmet Akif’in de dediği gibi “Allah bu millete bir kurtuluş savaşı yaşatmasın ve istiklal marşı yazacak duruma düşürmesin”…
Şehitlerimizin ve vatan uğruna canını feda etmiş olan kişilerin mekanı cennet olsun.

Vatan Sevgisi

Vatan Sevgisi

Konu ile Alakalı Kelimeler: vatan sevgisi ile ilgili kompozisyon, vatan sevgisi kompozisyon, vatan sevgisi, vatan sevgisi ile ilgili kompozisyonlar, vatan sevgisi ile ilgili şiirler, vatan sevgisi ile ilgili yazı, vatan sevgisiyle ilgili kompozisyon, vatan ile ilgili kompozisyon, vatan sevgisi ile ilgili resimler, vatan sevgisi ile kompozisyon, vatan sevgisi ile ilgili resim, vatan ile ilgili kompozisyonlar, yurt sevgisi ile ilgili kompozisyon, vatan sevgisi ile ilgili yazı 5 sınıf, vatan sevgisi ile ilgili yazılar, vatansevgisi ile olan kompozisyonlar, vatanla ilgili resimler ve, vatan ve bağımsızlık ile ilgili kompozisyon, Bağımsızlik tutkusu vatan sevgisi ile ilgili kompozisyon, vatan sevgisi kompoziyosun

9 Yorum Yapılmış »

 • EBRAR demiş ki:

  teşekkürler :) ödevimi yaptım

 • EBRAR demiş ki:

  hatta ödevimi yapmakla kalmadım ders de aldım teşekkrler :)

 • SeRDaR demiş ki:

  teşekkür ederim .Dersden iyi not aldım. :)

 • fahri demiş ki:

  Serdar haklı

 • SeRDaR demiş ki:

  HUHUHU dersden 100 aldım zaaaaaaxd puhahahaha

 • uyh demiş ki:

  :)

 • HaLiL demiş ki:

  TEŞEKKÜRLER :)

 • kamil demiş ki:

  :D çok güzel

 • orçun çolak demiş ki:

  güzel site

Degerli Yorumlarinizi Eksik Etmeyiniz

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Copyright © 2011 ~ Cozumx.com Tüm Hakları Saklıdır.
Bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.
Dost Sitelerimiz; fidan satışı