Anasayfa » Kadın - Moda

Tülbent Oyası Örnekleri Modelleri

14 Ağustos 2012 Bu Haber 51.041 kez okundu Yorum Yok


Tülbent Oyası Örnekleri Modelleri
Aldığınız birbirinden güzel tülbentlerin yanında kenar süslemeleri de geleneklerimiz içerisinde çok önemlidir. Yapılacak olan oyanın örneği ve tercih edilen rengi, tülbentin içerisinden seçilip oyalanmaktadır.

Bayanlar tarafından en çok yapılan tülbent oyası örneği kurdele oyasıdır. Tülbentlerini oyalamayı seven bayanlar, bu örneği kolaylıkla uygulayabilirler. Kurdele motifini uygularken iç tarafın mı yoksa dış tarafın mı açık renk olacağına karar vermelisiniz. Kurdeleyi 5cm ebadında kesip iki ucunu çözülmemesi için yakıyoruz. Çiçeğin ortası açık renk olacaksa, ilmekleri iğneyle toplayıp büzebilirsiniz.

Tığla örülmüş tülbent modelleri de bayanlar tarafından kullanılmaktadır.
Tülbentte örümcek oya, kır çiçeği, limon oya, papatya oya, sutaşı ve filosla yapılan oyaların dışında tiğ ve iğne oyaları da bulunmaktadır.

Tülbent Oyası Örnekleri Modelleri 2012-2013

Konu ile Alakalı Kelimeler: tülbent oyaları, şal modelleri, tulbent oyasi, 2013 tığ oyaları, tülbent oyası örnekleri, tülbent oya örnekleri, tığ oyası, 2013 oya örnekleri, Tlbent, oya örnekleri yapılışı, tülbent modelleri, tiğ işi tülbent oyalari, tulbent oyasi modelleri, tığ işi oya örnekleri, oya modelleri ve yapılışları, tülbent örnekleri ve yapılışları, tığ oyası modelleri, tülbent oya modelleri, iğne oyası modeli, tığ işi oya modelleri

Degerli Yorumlarinizi Eksik Etmeyiniz

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Copyright © 2011 ~ Cozumx.com Tüm Hakları Saklıdır.
Bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.
Dost Sitelerimiz; fidan satışı