Anasayfa » Tanıtım

Teknoloji İle İlgili Kompozisyon Yazısı

15 Nisan 2013 Bu Haber 311 kez okundu Yorum Yok


Teknoloji İle İlgili Kompozisyon Yazısı
Sizinde bildiğiniz gibi teknoloji bizim için vazgeçilmez bir şey halini aldı ve günlük hayatımızda her şeyin içerisinde bulunarak, değişimi ve gelişimi sağladı. Eski zamanlardan günümüze kadar birçok aletler ve makineler yapıldı. İnsanlar artık hayatlarını teknolojik aletlere bağlı bir şekilde yaşamaya başladı.

Teknolojinin hayatımıza girişinin hem iyi hem de kötü yanları vardır. İyi yönlerinden biraz bahsedersek, teknolojik aletler olmasaydı şu anda dünyanın öbür ucunda var olan birisiyle rahatlıkla konuşamazdık, merak ettiğimiz bir şeyi anında öğrenme kolaylığına erişemezdik, bayanlar gün boyunca çamaşır ve bulaşık yıkamakla uğraşırdı. Bunların yanında kötü yanlarını da söylemeden edemeyeceğim. Örneğin çocuklar sabahtan akşama kadar bilgisayar başında oturup gözlerini bozuyor ve kadınlar nasılsa makineler her şeyi yapıyor deyip tembellik ediyor, gün boyu televizyon seyredip vaktini boşa geçiriyor. Günümüzde teknolojinin hayatımızdaki yeri çok büyük ve bu özellikle yeni neslin bilgisayar başında çok vakit harcamasına sonucunda derslerinden geri kalmasının yanında her şeyi sosyal iletişim araçları sayesinde yaparak asosyal olmasına da neden oluyor.

Teknolojinin gelişmesi sayesinde hem hayatımız kolaylaşıyor hem de bizim üzerimizde kötü etkiler oluşuyor. Eski çağdan bu yana günümüze kadar gelişen teknoloji hayatımızda çok büyük rol oynuyor. İnsanlar için çok büyük kolaylık sağlayan teknoloji, gün geçtikçe yenileniyor ve yeni yeni aletlerin icat edilmesiyle gelişmiş makineler yapılıyor. Her gün teknolojik aletlerin bir yenisi çıkıyor ve bu durum bize çağı atlatıyor. Hayatımızda büyük rol oynuyor.

Teknoloji

Teknoloji

Konu ile Alakalı Kelimeler: teknolojinin gelişimi ile ilgili kompozisyon
404
Copyright © 2011 ~ Cozumx.com Tüm Hakları Saklıdır.
Bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.
Dost Sitelerimiz; fidan satışı