Anasayfa » Hayvanlar Alemi

Süs Güvercini

1 Haziran 2013 Bu Haber 8.191 kez okundu 6 Yorum


Süs Güvercini

mantolu

mantolu güvercin fiyatlarıpal güvercin

 

 

 

 

 

Mantolu güvercin

Mantolu güvercinler bildiğimiz kadarıyla Balkan güvercinlerindendir. Paçasızdırlar. Manto ismini enselerinden kafasının üstünü aşan tüylerinden almaktadırlar. Yavrularını büyütme becerileri çok yoktur. Yavru – yumurta zamanı genelde mantolarını keser besleyiciler. Bu işlem güvercinlerin yavrularına iyi kusmaları için yapılmaktadır. Herhangi bir uçuş özellikleri yoktur. Süs – form kuşu olarak bakılırlar. Mantolu güvercinlerin takım fiyatları: 200 Tl. den başlamaktadır. Bu kuşlarda dikkat edilmesi gereken en önemli iki özellik boylarının uzun olması ve mantolarının güçlü olmasıdır.

—————————————————————————————————————————————————–

balon guvercini

 

 

 

 

 

Balon güvercini

Balon güvercinleri yüksek boylu, paçalı güvercinlerdir. En büyük özellikleri kursaklarının şişkin olmasıdır. Bu güvercinlerde süs güvercinlerindendir. Form kuşlarıdır. Almanya ve Rusyada çok yetiştirilirler. Ülkemizde Bursa ve İzmir de ciddi yetiştiricileri vardır. Ülkemize ağırlıklı olarak Balkanlardan getirilmektedirler. Herhangi bir uçuş özellikleri yoktur. Balonların birçok cinsi vardır. Resimde gördüğünüz renginden dolayı Bademli Balon olarak bilinir. Balonların paçasız cinsleride vardır. Paçasız cinsler paçalılara oranla daha alçaktırlar bunlarda Cüce Balon olarak bilinirler. Bademli balonların takım fiyatları 600- 700- 800 Tl. arasıdır.

—————————————————————————————————————————————————–

demkes

demkes

 

 

 

 

 

 

 

Demkeş güvercini

Demkeşlerin anavatanı Orta Asya dır. Türkmenistan – Özbekistan topraklarına has bir güvercin ırkıdır. Türklerin 1000 yılında Anadolu topraklarına getirdiği bir cinstir. Uçuş özellikleri yoktur. Ötücü kuşlar kategorisindedir. Genelde güzellikleri için beslenirler yani form kuşlarıdır. Yavrularına bakabilme yetenekleri zayıftır. Farklı renkleri vardır ve çift tepe, basık kuşlardır. Paçaları kanat paçadır. Ankut – Demkeş – Buhara güvercinleri birbirlerine benzemekle birlikte kendilerine has özellikleri vardır. Ülkemizde genelde Ege bölgesinde yetiştirilmektedirler. Demkeşlerin takım fiyatları 200 Tl. den başlar.

—————————————————————————————————————————————————–

buhara

 buhara

 

 

 

 

Buhara güvercini

Buhara güvercinlerinin de anavatanı Orta Asya dır. Özbek kuşu olarak bilinirler. Uçuş özellikleri yoktur. Genelde görsellikleri için beslenirler. Yavrularına bakabilme kabiliyetleri çok zayıftır. Farklı renkleri mevcuttur. Paçaları kanat paçadır. En belirgin özellikleri tepelerinin gözlerini bile kapatacak şekilde dökümlü olmasıdır. Üsten bakıldığında tepeleri şemsiyeyi andırır. Ülkemizde en çok Marmara ve Ege bölgesinde beslenmektedir. Samsunda da yetiştiricileri vardır. Buharaların takım fiyatları 400 Tl. den başlar.

—————————————————————————————————————————————————–

malatya guvercini

 

 

 

 

 

Malatya güvercini

Malatya ilimize has bu güvercin ırkı bilindiğinin aksine taklacı bir cinstir. Oyun damarı güçlü bir kuştur. Fiziki özellikleri arka tepedir ve paçaları en az 15 – 16 cm dir. Birçok rengi mevcuttur. Ülkemizde yetiştiriciliği çoktur. Uysal ve güzel kuşlardır. Malatya güvercinlerinin fiyatları 150 Tl. den başlar.

—————————————————————————————————————————————————–

 balina güvercinibalina güvercini

 

 

 

 

 

Balina güvercini

Son zamanlarda Ülkemizde çokça görülmeye başlanan cinsler arasındadır. Uçuş özellikleri yoktur. Form kuşları kategorisindedirler. Balinalar taçlı, arka tepe, bol paça, iri süs kuşları dırlar. Ülkemizde özellikle batı bölgelerimizde beslenmektedirler. Balina güvercinlerinin takım fiyatı 150 Tl. den başlar.

—————————————————————————————————————————————————–

tavus guvercini

 

 

 

 

 

Tavuz güvercini

Tavus güvercini Anadolu topraklarına Selanik göçmenleri tarafından getirildiği bilinmektedir. Ülkemizde en çok yetiştirildiği bölge Ege bölgesinde İzmir şehridir. Orjinalleri paçasızdır. Son zamanlarda paçalı türleri üretilmiştir. Bu paçalı türler Amerikan Rakkas diye adlandırılan kırık türlerdir. Tavus güvercinleri form kuşlarıdırlar. Uçuş özellikleri yoktur. Yavrularını iyi büyütür, iyi bakarlar. Çok ele gelmeyen türlerdendirler. Villa ve köşklerin bahçelerini süsleyen çok tatlı güvercinlerdir. Tavus güvercinlerinin takım fiyatları 100 Tl. den başlar.

—————————————————————————————————————————————————-

selcuklu guvercini

 

 

 

 

 

Selçuklu güvercini

Selçuklu güvercini Anadolu Selçuklularla Anadoluya gelmiş bir ırktır. Halk arasında Enseli diye tabir edilirler. Bu güvercin ırkı dünyada SeljukFantail veya Sedjucken olarak bilinmektedir. Selçuklular zamanında Konya da Saray dışarısına çıkarılmaları yasak bir ırktı. Dolayısıyla bu ırkın korunmasında Anadolu Selçukluların büyük katkısı vardır. Osmanlı da bu kültür mirasına sahip çıkmıştır. Mevlana Hazretlerinin Selçuklu güvercini beslediği menkıbelerinden sabittir. Türk tarihinde eski bir kültürdür Selçuklu güvercin yetiştiriciliği. Ege bölgemizde yaygın olarak yetiştirilmektedir. Selçuklu güvercin fiyatları 200 Tl. den başlar.

—————————————————————————————————————————————————–

rostov guvercini

 

 

 

 

 

Rostov güvercini

Kanatlar yerde, kuyruklar yukarıda, kısa gaga ve paçalı süs kuşudur. Adını Rusya’nın bir şehrinden almıştır. Bu form kuşunun birçok rengi mevcuttur. Rostovlar arka tepe şartdır. Genelde tek renk kuşlardır. Ülkemize genelde Balkanlarda ve Marmara bölgesinde yetiştirilmektedir. Rostovların fiyatları 200 Tl. den başlar.

—————————————————————————————————————————————————–

volski güvercini

volski güvercini

 

 

 

 

 

 

 

Volski güvercini

Kanatlar yerde, Kuyruklar yukarıda, tepesiz, paçalı süs güvercinleridirler. Renkleri genelde iki parçadır. Ülkemize Rostovlar gibi Volskilerde Bulgaristan üzerinden getirilmektedirler. Uçuş özellikleri olmayan Form kuşlarıdırlar. Volskilerin fiyatları 150 Tl. den başlar.

—————————————————————————————————————————————————–

lahor guvercini

 

 

 

 

 

Lahor güvercini

Lahor güvercini ismini Pakistanın bir şehrinden almıştır. İri olması gereken bol paça güvercinlerdir. Renk deseni çok önemlidir. Renkteki kesmeler düzgün ve baldırlar temiz olmalıdır. Herhangi bir uçuş özelliği yoktur. Ülkemizde en çok Ege ve Marmara bölgesinde yetiştirilmektedir. Yavrularına iyi bakan bir cinstir. Lahor güvercin fiyatları 300 Tl.den başlar. Paçaları çok az olanlarla katıştırılmamalıdır. Paçaları az olanlara Şinasi güvercini denir.

—————————————————————————————————————————————————–

cayka guvercini

Çayka güvercini

Çayka güvercininin tepesiz olanlarıda vardır. En çok tutulanları tepeli olanlarıdır. Sayısız kanat desen rengi vardır. İlk bakışta gözlerinize değişik, aykırı gelebilir renkleri fakat seyirlik güzel kuşlardır. Çek cumhuriyetinin kuşları oldukları söylenmektedir. Herhangi ibr uçuş özellikleri yoktur. Çayka güvercin fiyatları 200 Tl.den başlar.

—————————————————————————————————————————————————–

Kasli guvercin

Kasli guvercin

 

 

 

 

 

 

 

Kaşlı güvercin

Kaşlı güvercin diğer adıyla Kafkas oyun kuşu olarak bilinir. Kafkaslara has bir güvercindir. Karakteristik özellikleri: gözlerinin üzeri şiş gibi durur, hatta gözleri çok az görünür. Tepesiz olanlarıda vardır. Tepelileri makbüldür. Paçaları kanat paçadır. Tek renktirler genelde ve kuyrukları siyahtır. Oyunları bizdeki mardin kuşları kadar performanslı değildir tabiki. Kaşlı güvercinlerin fiyatları 500 Tl. den başlar.

—————————————————————————————————————————————————–

japon guvercini

 

 

 

 

 

Japon güvercini

Japon güvercinleri, bangolardan biraz daha irice ve yüksek boylu kuşlardır. En önemli özellikleri patlamış gibi görünen, pörtlek gözleridir. Herhangi bir uçuş özellikleri yoktur.

—————————————————————————————————————————————————–

istanbullu guvercini

istanbullu guvercini

 

 

 

 

 

 

 

İstanbullu güvercini

Ülkemizde istanbullu – Muz- Karagöz- Ela göz olarak adlandırılmaktadırlar. Dünyada Damascus olarak bilinirler. Damascus ismi Şam ın arapça karşılığıdır. Osmanlı zamanında de yetiştiriciliği yapılmış ve yine Osmanlılar kanalıyla dış dünyaya tanıtılmış ve gönderilmiştir. Filo uçuş özelliğine sahiptir bu kuşlar. Fiziksel özellikleri çıplak ayaklar, iri kırmızı ton gözler, kısa kömür gaga, parlak göüs ve elifli siyah şerit kanatlarla çok eski bir soydur. Arap yarım adasında da çok beslenmiş bir türdür. Ülkemizde en çok Marmara ve Urfa yörelerinde beslenmektedir.

—————————————————————————————————————————————————

Siverek Güvercini

Siverek Güvercini

Siverek Güvercini

Siverek Güvercini

 

 

 

 

 

 

 

Siverek güvercini

Karakteristik özellikleri kanat paçalara sahip olmaları, takla damarlarının olması ve şebap güvercinler gibi iri vücut hatlarına sahip olmalarıdır. Tepeli veya tepesiz olabilirler. Anadoluya has güvercinlerden diye biliriz. Anadoluda besleyeni çoktur.

———————————————————————————————————————————————————————

Mohikan güvercini

Mohikan güvercini

Mohikan güvercini: Ülkemize ağırlıklı olarak Balkanlardan gelen süs kuşları arasındadır. Özellikle Bulgaristandan sürekli gelen süs güvercinleri arasındadır. En önemli özellikleri mantolu olması, paçalı olması, iri olması ve renk desenlerinin (kesmelerinin) standart olması önemlidir. Renk olarak aranan özellik vücudun beyaz; baş ve kuyruğun farklı bir renk tonu olması gerekmektedir. Yavrusuna sadık, uysal kuşlardırlar. Kırma yoluyla üretilen süs kuşları grubundadırlar.

 

 

———————————————————————————————————————————————————————————————————————-

amerikan rakkas

Rakkas

paçalı tavuz güvercini

Amerikan Rakkas

amerikan rakkas

Paçalı Tavus

beyaz Rakkas Güvercini

Rakkas Güvercini

 

 

 

 

 

 

 

Rakkas Güvercini- Amerikan Rakkas- Paçalı Tavus Güvercini: En önemli özelliği kuyruk desenleridir. Kuyrukları sanki sigara ile desen verilmiş gibi durur. Boyunları titrektir. Paçaları ayrı bir güzellik katmaktadır. Üretimi zor, nadir bulunan güvercin ırklarındandır. En çok tutulan rengi beyazdır. Herhangi bir uçuş özellikleri yoktur. Genelde villalarda, özel meskenlerde beslenen güvercinlerdendir. Anavatanı Yunanistandır.

 

——————————————————————————————————————————————————————————————————————–

botosani güvercin

botosani güvercin

botosani pigeon

botosani pigeon

 

 

 

 

 

 

 

Botosani Güvercini – Botosani Pigeon – Botoşani Güvercin: Rusya ve Balkanlara has süs güvercinlerinden birisidir. Tepesi, renk kesmesi, paça takımı ve vücut yapısının belirli özelliklere sahip olması gerekmektedir.

———————————————————————————————————————————————————————————————————————–

 

rahibe takım

rahibe güvercini

rahibe güvercini

 

 

 

 

 

 

Rahibe Güvercini: Paçasız, arka tepe ve renk kesmeleri olan cins bir süs kuşudur. Bilinen herhangi bir uçuş özelliği yoktur. En büyük özelliği yavrularına çok iyi bakmasıdır. Balkanlardan ülkemize gelen kuş cinslerindendir. En çok tutulan rengi siyah kesmeli olanlarıdır.

————————————————————————————————————————————————————————————————————————

Long Face fiyatları

Long Face

 

 

 

 

 

 

 

Long Face: Çok değişik bir gaga yapısı bulunan bu güvercin ırkı, süs amaçla beslenmektedir. Dolgun, kanat paçalarıyla görenleri hayrete düşürecek türden bir cinstir. Long Facenin fiyatı 1000 TL den başlamaktadır.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————-

 

 

 

 

Konu ile Alakalı Kelimeler: Gvercin fiyatlar, güvercin çeşitleri, güvercin fiyatları, süs güvercinleri, süs güvercini, süs güvercinleri fiyatları, paal gvercin, buhara güvercin fiyatları, lahor güvercin fiyatları, tavus güvercini fiyatları, lahor güvercini, süs kuşları çeşitleri botoşani, urfada satılık lahor güvercin, bursada süs kuşları, mantolu güvercin, botosani güvercin, volski ozellikleri, süs kuşları fiyatları, volski güvercin fiyatları, satılık mantolu güvercin fiyatları
404
Copyright © 2011 ~ Cozumx.com Tüm Hakları Saklıdır.
Bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.
Dost Sitelerimiz; fidan satışı