Anasayfa » Bilgi

Nişan Bohçası

27 Ağustos 2012 Bu Haber 2.889 kez okundu Yorum Yok


Nişan Bohçası
Nişan bohçası & Gelin bohçası hakkında bilgiler. Nişan & Söz bohçası modelleri ve tarifi. Nişan bohçası süsleri ve örnekleri…

Nişan bohçasına konulması gerekenler nelerdir?
Türk örf ve adetlerine göre evlenecek olan çiftler nişanda kız tarafı erkek tarafına erkek tarafı da kız tarafına bohça götürür. Yaşanan heyecan ve stres sonrasında sağ salim atlatılan bu merasimlerde gelin bohçası götürme işlemi yerine göre değişiklik gösterebilir. Kimi yerlerde nişandan birkaç gün önce geline götürülen bohçada neler bulunur?

Bohça için nişan kutuları ya da sandıkları seçmek yerine kimi çiftler balayı için kullanacakları valizleri de seçebilir. Detaylı ve özenli seçilen bohçalarda makyaj malzemelerinden tutun da iç çamaşırına kadar en ince detaylar düşünülmektedir.

Gelin bohçasında neler bulunur?
Geline 2 adet sandıkta bohça getirilir. Büyük olan sandıkta iç çamaşırlar, saten gecelik ve pijama, terlik ve bakım ürünleri bulunurken; diğer küçük fantezi sandıkta ise makyaj malzemeleri bulunur. Parfüm-deodorant, cilt bakım seti, günlük elbiseden tutun da ayakkabı, çanta, patik her şeyin bulunduğu sandıkta çok şık tarak seti de bulunur.

Alışveriş yapacağınız yerin önemli olduğunu unutmayın. Daha çok çeyiz mağazalarının bulunduğu yerleri tercih eden çiftler özellikle tarak setinde monalisa markasının diğer markalara oranla daha çok satıldığını göz önüne alsınlar.

Kimi adetlere göre bohçanın havlusu sandığın üstüne atılır. Patik, lif, terlik ve oyalı başörtüsü de bu havlunun kenarlarına serilir. Bohçanın süslenmesi işlemi de en az bohçayı hazırlamak kadar zordur. Bohçanın süslenmesinde tül, kırmızı kurdele ve yapma çiçekler önem taşımaktadır. Çiçeklerden aşağıya fiyonk sarkıtıldığı zaman bohça daha hoş bir görüntü kazanır.

Gecelik takımları, pijama, çoraplar ve terlik alımında özellikle İstanbul’da ikamet eden arkadaşlarımız Eminönü’nü tercih edebilirler. Seçeneğin çok olduğu bu yerde aynı zamanda her bütçeye göre istediğiniz modelde ürünler alabilirsiniz. Pierre Cardin gecelik seti bayanların son derece tercih ettiği ürünlerdir ve hemen her mağazada bulunmaktadır. Alacağınız terlikleri seçerken çeyiz mağazasındaki terlikleri değil de ayakkabıcıdan seçmeniz sizler için daha iyidir. Hem daha kaliteli hem de seçenek daha çok olur.

Nişan bohçası hazırlama konusunda umarım sizlere yardımcı olmuşumdur. Darısı tüm bekar olan ve bu süreci yaşamak isteyen dostların başına…

Nişan Bohçası

Nişan Bohçası

Konu ile Alakalı Kelimeler: nian bohas, söz bohçası, nişan bohçası süsleme, nişan bohçası süsleme modelleri, bohça süslemeleri, bohça süslemesi, nişan bohçaları nasıl süslenir, söz bohçası süsleme, erkek bohcasi susleme, boham, bohca süsleme, damat bohçası süsleme, bohça süsleme malzemeleri, damat bohçası süslemeleri, nişan bohçası süslemeleri, erkek nişan bohçası süsleme, monalisa tarak seti, gelin bohçası süsleme, bohça süsleri, nişan sandığı süsleme

Benzer Yazılar

  1. Damat Bohçası
  2. Nişan Elbiseleri 2014
  3. Nişan Oyunları
  4. 16 Nisan Ehliyet Sınavı Sonuçları
  5. Adeda Yayıncılık Dikkat Güçlendirme Seti

Etiketler: , ,

Degerli Yorumlarinizi Eksik Etmeyiniz

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Copyright © 2011 ~ Cozumx.com Tüm Hakları Saklıdır.
Bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.
Dost Sitelerimiz; fidan satışı