Anasayfa » Moda

Lif Örnekleri ve Yapılışı Anlatımlı

14 Mart 2013 Bu Haber 6.018 kez okundu Yorum Yok


Lif Örnekleri ve Yapılışı Anlatımlı
En güzel lif modelleri ve çiçek şeklinde örnek lif modeli yapılışı anlatılmaktadır. Birbirinden güzel lif örneklerini sitemizde izleyebilirsiniz…

Lif yapılması en kolay örgülerden bir tanesidir. O yüzden örgü işlerine yeni başlayan bayanlar ve genç kızlar ilk olarak gayet basit bir yapılışa sahip olan lif örneklerini seçerler. Lif çok fazla kullanılan bir araç olmasının yanı sıra, örgü olarak ta çok kolay ve basit bir yapılışa sahip olan eşyadır.

Lif banyolarda sıkça kullanılan bir eşya olduğu gibi hediyelik bir eşya konumuna da getirilebilir. Örmüş olduğunuz lifleri evlenecek bir arkadaşınıza ya da akrabanıza hediye edebilirsiniz. Ayrıca küçük çocuklara banyo yapmayı sevdirmek için hayvan şeklinde sevimli lifler yapabilirsiniz.

Çiçek Lif Yapılışı

Çiçek Lif Yapılışı

Lif Yapılışı Anlatım (Çiçek motifi şeklinde lif)
- Öncelikle lifi yapacağınız ipi seçmelisiniz. İp seçerken kaliteli ve suya girdiğinde bozulmayacak bir ip olmasına özen gösteriniz. Ayrıca lifleri vücudumuz üzerinde kullandığımız için seçtiğimiz iplerin yumuşak olmasına ve cildimizi tahriş etmemesine dikkat etmemiz gerekir. Tabii ip dışında bir de tığ kullanmamız gerekiyor ve tığımızı bu iş için hazır bulunduruyoruz.
- İlk yapmamız gereken 5 adet zincir çekmek.
- Çekmiş olduğumuz bu zincirleri orta kısımdan birleştiriyoruz ve dolgu yapıyoruz.
- 5 adet dolgu yaparak 1 boşluk bırakıyoruz.
- Resimde de görmüş olduğunuz bu 2 adet dolgu çiçeğin 2 yaprağını oluşturmaktadır.
- Bırakmış olduğumuz delikten tığı batarak 4 ya da 5 adet daha kenarına dolgu yapıyoruz.

Bu yapmış olduğumuz işlemden sonra 1 adet çiçek motifi örmüş oluyoruz. Bu şekilde istediğimiz kadar çiçek motifi örerek birleştiriyoruz ve sonuç olarak güzel bir lif modeli elde ediyoruz.

Sayfamızda sizler için bazı lif modellerini listeledik. Lif örerken unutmamamız gereken bir şey de örgü yaparken sıklıkların aynı ölçüde olmasıdır. Sıkı olarak başladığımız bir lif örgüsüne, gevşek olarak devam edersek kötü bir sonuç elde edebiliriz. Kullanmış olduğumuz ipi seçerken, bu ipe uygun tığ ve şiş seçimine de mutlaka dikkat etmememiz gerekmektedir.

Konu ile Alakalı Kelimeler: lif rnekleri ve yapl, lif örnekleri ve yapılışı anlatımlı, lif yapılışı anlatımlı, anlatımlı lif örnekleri ve yapılışı, açıklamalı lif örnekleri ve yapılışı, liförnekleriveyapılışı, lif örnekleri yapılışı anlatımlı, kedili lif yapımı anlatımlı, uzun lif modelleri anlatımlı, kolay lif örnekleri ve yapılışı, dantel modelleri facebook, kolay lif yapımı anlatımlı, lif rneklerinin yapl, açıklamalı lif örnekleri, uzun lif örnekleri anlatımlı, lif ?rnekleri ve yap?l???, uzun lif yapılışı, açıklamalı lif yapılışı, anlatımlı lif yapımı, kolay lif modelleri anlatımlı
404
Copyright © 2011 ~ Cozumx.com Tüm Hakları Saklıdır.
Bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.
Dost Sitelerimiz; fidan satışı