Anasayfa » Bilgi

Giriş Sayfası Değiştirme Yöntemleri

19 Eylül 2011 Bu Haber 4.576 kez okundu Yorum Yok


regedit

regedit

Giriş sayfası değişmiyor

 

Merhaba arkadaşlar bugünkü yazdımda size giriş sayfasını en basit yönden değiştirmeyi öğreteceğim. Giriş sayfası değişmiyor diyen arkadaşlara umarım bir faydamız olur böylelikle. Üstelik öyle uzun sürecek bir işlemde değil bu.

Öncelikle şunu belirteyim internet giriş sayfamız yüklediğimiz bir program aracılığı veya girmiş olduğumuz bir sitedeki kod yüzünden kitlenmiş olabilir ve biz her ne kadar özelliklerden değişmeye çalışsakta başarısız oluruz. İnternet giriş sayfasını değiştirmenin birçok yolu vardır. Örneğin artık bu işlemler için programlar bile çıkmış durumda. Neyse ben lafı fazla uzatmadan internet sayfamızı değiştirmek için yapmamız gereken işlemi anlatayım.

İnternet Explorer giriş sayfasını değiştirme
Bilgisayar ekranımızın sol alt köşesinde bulunan “Başlat” tuşuna basıyoruz ve “Çalıştır” sekmesine geliyoruz.
Buraya “Regedit” yazıyoruz ve enterliyoruz.
Karşımıza “Kayıt defteri düzenleyicisi” çıkıyor. Buraya kadar yaptıklarımız doğru ise karşımıza 5 adet menü çıkması lazım.
Bu menülerden “HKEY_CURRENT_USER” bölümüne çift tıklıyoruz.
Şimdi alta doğru yeni seçenekler açılmış olması gerekiyor.
Bu menülerden de “Software” yazan bölüme çift tıklıyoruz.
Açılan yeni menüde “Policies” bölümünün altında “Microsoft” bölümü çıkacak. Burayıda açıyoruz ve “Internet Explorer” yazan yere tıkladığımızda sağ tarafta değerler çıkacak. Bu değerleri silin ve işlem tamamdır.

Yaptığımız İşlem
BAŞLAT/ÇALIŞTIR/REGEDİT/HKEY_CURRENT_USER/SOFTWARE/POİCİES/İNTERNET EXPLORER/CONTROL PANEL/

Alternatif Yol
Şimdi işlemleri tek tek yazmayacağım arkadaşlar. Yukarıdaki yazdıklarımı aşağıdaki yola uygularsanız aynı sonucu alırsınız.

BAŞLAT/ÇALIŞTIR/REGEDİT/HKEY_CURRENT_USER/SOFTWARE/MİCROSOFT/İNTERNET EXPLORER/MAİN

Yukarda “Main” sekmesine tıkladığımızda “start page” yazar. Buraya açılış sayfanızı yazıp kaydedebilirsiniz.

Explorer giriş sayfası degişmiyor, giriş sayfamı değiştiremiyorum, kitlendi diyenlere umarım faydalı bir yazı olmuştur.

regedit

Volkan YILDIRIM

Konu ile Alakalı Kelimeler: giri sayfas deimiyor, regedit ana sayfa değiştirme, regeditten anasayfa degistirme, regeditten internet giriş sayfasını değiştirme, regedit anasayfa değiştirme, giriş sayfası değiştirme, anasayfa değiştirme regedit, giri sayfasn deitirme, regeditten ana sayfa değiştirme, ana sayfa değiştirme regedit, giriş sayfası değiştirme regedit, değişmeyen ana sayfayi değiştirme, anasayfa degiştirme programı, ana sayfa deimiyor, giriş sayfasını değiştirme, giriş sayfası değişmiyor, anasayfam değişmiyor regedit, giriş sayfasını değiştirme regedit, giriş sayfam değişmiyor, ana sayfa değiştirme programı

Etiketler: , ,

Degerli Yorumlarinizi Eksik Etmeyiniz

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Copyright © 2011 ~ Cozumx.com Tüm Hakları Saklıdır.
Bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.
Dost Sitelerimiz; fidan satışı