Anasayfa » Güncel Olaylar

Etkili Konuşma

11 Haziran 2011 Bu Haber 1.256 kez okundu Yorum Yok


Etkili konuşma yaşamımızda oldukça önemli bir yer tutar ve insanın kazanabileceği en güzel özelliklerden birisidir. Güzel ve etkili konuşmak insanlarla iletişim kurmada oldukça etkilidir. Hatta karşı cinsi etkileyebilmek için de çok önemli bir silah olarak kullanılabilmektedir. Güzel ve etkili konuşabilmek için çeşitli kurallara uyulması gerekmektedir.

Bunlardan ilki konuşurken seçtiğimiz kelimelerin düzgün ve doğru kullanılmasıdır. Bir kelimeyi anlamı dışında kullanmak , karşıdaki insanın zihninde olumsuz bir profil ile hatırlanmanızı sağlayabilir. Kelimeleri düzgün kullanabilen bir insan ise karşısındaki insanı etkilemekte hiç de zorlanmaz.

Etkili KonuşmaAyrıca konuşmanın yanı sıra iyi bir iletişim için gereken temel kural jest ve mimiklerin doğru ve yerinde kullanılmasıdır. Düzgün kelime seçimi , tatlı dil ile birlikte kullanılan doğru jest ve mimikler insanların gözünde çok olumlu ve düzgün bir profil ile hatırlanmanızı sağlayacaktır.

Örneğin bir şeyi onaylarken yada vurgulamak istediğimizde kafamızı aşağı indirmek suretiyle gerçekleştirdiğimiz hareket ile bu konuşmamızı pekiştiririz. Buda karşıdaki insana sizin ne anlatmak istediğinizi çok açık belirtmenizi sağlar. Yada elimizle konuştuğumuz şey doğrultusunda ortaya koyduğumuz doğru hareketler ile insanlarla daha iyi ve daha doğru iletişime geçebiliriz. Bunları yerinde ve zamanında kullanabilmek , bizim konuşmamızı diğer insanların konuşmasından ve etkileyiciliğinden çok daha etkili kılacaktır.

Konu ile Alakalı Kelimeler: iletişim kurmada güzel ve etkilı konuşmanın önemı, iletişim kurmada güzel etkili konuşmanın önemi, iletişim kurmada güzel ve etkili konuşma, iletişim kurmada etkili konuşmanın önemi, iletişim kurmada güzel konuşmanın önemi, güzel ve etkili konuşma ile ilgili kompozisyon, güzel doğru ve etkili konuşmanın önemi ile ilgili kompozisyon kısa, gzel ve etkili konumann nemi, gzel konuan bir insann konumalarnda neler etkili olur, güzel konuşan insanda neler etkilidir, Güzel konuşan bir insanın konuşmasında neler ETKİLİ, karşındaki insan ile konuşma

Benzer Yazılar

  1. Burdur Belediyesi Personel Alımı 2011
  2. Aydın Belediyesi Personel Alımı 2011
  3. Bingöl Belediyesi Personel Alımı 2011
  4. Denizli Belediyesi Personel Alımı 2011

Etiketler:

Degerli Yorumlarinizi Eksik Etmeyiniz

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Copyright © 2011 ~ Cozumx.com Tüm Hakları Saklıdır.
Bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.
Dost Sitelerimiz; fidan satışı