Anasayfa » Bilgi

Deprem İle İlgili Yazı

20 Şubat 2013 Bu Haber 1.389 kez okundu 2 Yorum


Deprem İle İlgili Yazı
Deprem ile ilgili kompozisyon yazısı örneğini sayfamızda inceleyebilirsiniz. Deprem ile ilgili bilgiler, resimler ve kısa özetler bulunmaktadır…

İnsanların varını yoğunu kaybettikleri, çaresiz anlardan birisidir. Tüm emeklerin üflediğin an uçar gider. Çünkü artık yalnızlığın ona ait olduğunu anlamıştır.

Deprem insanlara verilmiş en büyük derstir. Depremin olacağını bilsek bile önlemini almak güçtür. Öyle bir gelir ki, arkasından ağlatır. Her şeyi alır gider. O küçücük çocukların yıkılmış bir evin altından çığlık sesleri ve ağlayan insanlar… Yavrusunun yaşayacağını ümit eden, birçok ümidi yok olmuş insanlar… Her gün, her saat toprağın altındaki canından çok, sevdiği yakınları için canını feda edebilecek küçücük yürekler. O minicik çocuğa nasıl söylenebilir annesinin, babasının artık yok olduğunu. Bir daha geriye dönüşünün mümkün olmadığını… Ya da yavrusunu bu felakette kaybetmiş anne ve babalar. Bir anlık olan bu felaket ile insanların hayatları yok olmaktadır. Daha geriye dönüş mümkün değildir. Yaşamanın kendisi için bir anlamı olmadığını anlayan çocuğa annesinin ve babasının yaşamadığını kim söyleyecek? Bunu söylemeye kim cesaret edebilir ki. Kim istemez ki sıcacık yuvasında aşını birlikte ailesiyle yemeyi, bir arada oturup sohbet etmeyi. Yavrusunu her türlü tehlikeye karşı koruyacak olan anne ve babalar için bu felaket düşünülemez bile. Yavrusunun kapı açılınca içeri gireceğini hayal eden ailesi. Bir gün kapı açılacak ve ben buradayım anne, baba ben sizi bırakmadım diyecek.

Bir fırtına gibi gelen deprem geldiği anda her şeyi alır götürür. Geride ise enkazını bırakır. Ne olduğunu anlayamayız. Sakarya’da yaşanan bu felaketle binlerce insanımız canını kaybetmiştir, geride ne anneler, ne babalar ne de çocuklar kalmıştır. Bu felaketi yaşayan insanlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekânları cennet olsun. Allah bu büyük felaketi bir daha bize ve insanlığa yaşatmasın.

Konu ile Alakalı Kelimeler: deprem ile ilgili yaz, deprem ile ilgili yazı, depremle ilgili yazı, deprem ile ilgili kompozisyon, deprem ile ilgili yazılar, depremle ilgili yazılar, deprem ile ilgili yazı ve resim, deprem ile ilgili kısa yazılar, deprem ile ilgili çok kısa yazılar, DEPREM YAZISI, deprem yazıları ve resimleri, deprem resimleri ve yazı, deprem ilgili yazı, deprem ile yazılar, deprem ile ilgili kısa yazı ve resim, deprem ile alakalı yazı
404
Copyright © 2011 ~ Cozumx.com Tüm Hakları Saklıdır.
Bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.
Dost Sitelerimiz; fidan satışı