Anasayfa » Bilgi

Bebek Arabaları

10 Ocak 2013 Bu Haber 639 kez okundu Yorum Yok


Bebek Arabaları
Hayatınızda önemli yeri olan bebeğiniz sizin için önemlidir ve bebeğinizin rahat etmesini sağlamak için doğru bebek arabasını da seçmeniz gerekmektedir. Bebek arabası almadan önce bebek arabasını nerede ve ne sıklıkta kullanacağınız önemlidir. Daha çok alışveriş merkezlerinde kullanacaksanız ekonomik modelleri tercih edebilirsiniz. Arabası olmayan ve daha çok toplu taşıma araçlarını kullanan bir kişi, rahatlıkla kaldırılabilen ve hafif, küçük boyutlu olan modelleri tercih etmelidir. Bebek arabasını kullanacağınız yerde yüksek kaldırımlar varsa ve toprak gibi yerlerde kullanacaksanız daha çok büyük tekerlekli ve darbe emicilerin gelişmiş olduğu modelleri tercih etmelisiniz. Tekerleklerin büyüdüğü modellerde sürüş kolaylığı ve konfor artmaktadır ancak arabanın kapladığı alan da genişlemektedir.

Bebek arabasını koyacağınız bir yer varsa ya da merdivenlerden indirip çıkarmak durumundaysanız bunu tek başına yapmanız mümkün değildir. Böyle durumlarda katlanınca az yer kaplayan ve hafif bir bebek arabası tercih etmek gerekmektedir.

Bebek arabası alırken bütçenizde önemlidir. Bebek arabası fiyatları 2500TL gibi fiyatlara kadar çıkabilmektedir. Fiyat aralığı çok geniş olmakla birlikte fazla pahalı olmasa bile ucuz modellerden kaçının. Alırken size cazip görünen modeller kısa süre sonra genellikle tekerlerinden dolayı sorun vermeye başlamaktadır. Bebek arabası alırken temel ihtiyaçlarınızı karşılayan, üretimi konusunda tanınan bir markanın orta fiyat aralığında ve güvenlik sertifikası bulunan ürününü tercih etmeniz önemlidir. Aynı zamanda bebekler altı ay gibi bir süreden önce bebek arabasına oturamazlar. Eğer ki, bebek arabasını doğumdan itibaren kullanacaksanız yatınca sırt kısmı düz olan, uyurken bebeği koruyan ve ana kucağının bebek arabasına uyumlu olduğu modelleri seçmeye özen gösterin. Bu bebek arabasını daha çok anne kullanacağı için annenin kolay ve rahat kullanması gereken bir ürün olacağı için kendisi deneyerek seçmelidir ve bebek arabasının güvenlik sertifikasının da bulunmasına dikkat edin.

Güvenlik sertifikası demek bebek arabasının bağlama sistemlerinin uygun olması, beklenmeyen durumlarda, boğulmaya neden olacak sökülebilir ve koparılabilir parçalarının bulunmasının incelenmesi demektir. Türkiye’de bu standartlara sahip olan yerli bir bebek arabası bulunmamaktadır.

Bebek arabasının katlanınca az yer kaplaması, dayanıklı ve konforlu olması ve hafif olması da önemlidir. Aranılan özellikler arttıkça fiyatları da yükselmektedir. Arabanın ağırlığı, büyüklüğü, emniyet kemerinin bulunması, frenlerinin kullanılması, darbe emicinin bulunması da gerekmektedir.

Bebek arabaları için sitemizden modelleri inceleyebilirsiniz. En güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

Bebek Arabaları

Konu ile Alakalı Kelimeler: dantel pike takımı örneği modelleri, örgü kelebek modelleri, свадебные платья мусульманок
404
Copyright © 2011 ~ Cozumx.com Tüm Hakları Saklıdır.
Bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.
Dost Sitelerimiz; fidan satışı