Anasayfa » Giyim

Başörtüsü Modelleri

24 Eylül 2012 Bu Haber 5.215 kez okundu Yorum Yok


Başörtüsü Modelleri
En güzel başörtüsü modelleri, mevlüt başörtüsü modelleri, tesettür başörtüsü modelleri ve gelinlik başörtüsü modelleri örneklerini sitemizde inceleyebilirsiniz…

Moda amacıyla kullanılabileceği gibi yöresel ya da dini amaçlarla da kullanılan başörtüsünün kullanım alanı çeşitlilik göstermektedir. Bazıları başına bağlarken bazıları ise fular olarak kullanmaktadır. Eşarptan elbise, etek hatta yelek bile yapılmaktadır.

Başörtüsü alırken yüzümüze en uygun olan renk ve deseni seçmemiz gerekmektedir. Ayrıca giyeceğimiz kıyafete de uymasına özen göstermeliyiz. Daha hoş görünmemiz açısından uyum son derece önemli olmaktadır. Kafamıza örtecek olan başörtüsünü alırken kalitesi son derece önemlidir. Kafamızdan kayıp gidecek bir eşarp seçmemeliyiz. Kumaşın kaygan olup olmadığını anlamak için yapmamız gereken kumaşa parmaklarımızı sürtmektir. Dokumasına parmağımızın takılıp takılmadığına bakmak gerekmektedir. Başörtüsü altına genellikle bayanlar bone kullanmaktadır. Eşarbı tutturmak için iğne kullanıldığından dolayı iğnelerden zarar görmeyecek eşarp satın almalıyız. Yaz sezonunda kullanılacak eşarpsa terleme yapmaması da son derece önemlidir.

Eşarpların canlı renklerden oluşması size ayrı bir hava katacaktır. Kullanılan eşarpların şık ve göz alıcı olması hepimiz açısından istenmektedir. Bu da fiyatla doğru orantılı olmaktadır. Kaliteli ve şık eşarbın fiyatı da ona göre artmaktadır. Bu sene canlı renkler sarı, pembe, mavi, mor renklerinin ve desenlerinin olduğu başörtüleri çok modadır.

Yazın özellikle polyester olup da ince olan ve terleme yapmayan başörtülerini vual eşarpları tercih edebilirsiniz. En sıcak yerlerde bile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saten kumaşlar yaz dönemi için uygun değildir. Aynı zamanda kalın ve kayma yapma özelliği de olması sebebiyle bu dönemde kullanmanız uygun olmaz.

Sarışın olan bayanlar kırmızı, lacivert, mavi ve beyaz renk başörtüsü takarak içlerindeki enerjiyi dışarı vurabilirler. Esmer olan bayanlar koyu renk eşarptan ziyade turuncu, pembe, altın sarısı ve kırmızı başörtülerini tercih etmelidir. Kumral olan bayanlar mavi ve yeşil tonlarını kullandığı zaman daha uyumlu olacak ve onlara canlılık katacaktır. Bunun yanından kahve tonları ve krem tonlarını da tercih edebilirsiniz. Kızıl bayanlar ise mor, bordu ve kahverenginin uyumunu yakalayıp, kullanmalıdır.

Birbirinden güzel başörtüsü modellerine sitemizden erişebilirsiniz. Sizler için seçtiğimiz 2012-2013 başörtüsü modelleri ve tasarımlarını paylaşıyoruz.

En Güzel Başörtüsü Modelleri

Konu ile Alakalı Kelimeler: barts modelleri, esmerlere yakışan şal renkleri, esmerlere yakışan eşarp renkleri, esmerlere hangi renk eşarp yakışır, esmerlere hangi renk sal yakisir, esmerlere yakışan türban renkleri, esmer bayanlara hangi renk eşarp takmalı, baş örtüsü kimlere daha çok yakışır, en güzel başörtüleri, gelin başörtüsü modelleri, gelinlik baş ortu modelleri, kumrallara uygun şal renkleri, mevlüt başörtüleri satın alma, mor rengi baş örtü, arnavut gelin baş örtmesi, esmerler hangi renk dolama takmalı, BAŞÖRTÜ YAKIŞMAMA, en guzel bas örtuleri, en güzel başörtü modelleri, en güzel kapali baş örtüsü gelinlik

Etiketler: , ,

404
Copyright © 2011 ~ Cozumx.com Tüm Hakları Saklıdır.
Bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.
Dost Sitelerimiz; fidan satışı