Anasayfa » Sorgulamalar

Araç Sorgulama

28 Ağustos 2012 Bu Haber 83 kez okundu Yorum Yok


Araç Sorgulama
Edevlet aracılığıyla plakadan araç sorgulama yapabileceğiniz bir devlet sitesidir. Sorguladığınız araç kime ait, kazalı araç, pert araç sorgulama gibi işlemler yapabilirsiniz…

Sadece plaka bilgilerini girerek aracınızın güncel bilgilerine internet üzerinden ulaşmanızı sağlayan bir devlet hizmetidir.

Plakanızı girerek araç sorgulama yapabilirsiniz, trafik cezası sorgulama yapabilirsiniz ve aracınızın tüm güncel bilgilerine E-devlet sitesi aracılığıyla ulaşmanız mümkündür.

Aracınızın plakasını girdiğiniz zaman markasını, modelini, rengini, sahip belge tarihini, tescil birimini, cinsini, aracınızın çalıntı olup olmadığını ve hak mahrumiyetini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda araç sorgulama sistemi ile plakaya ait trafik cezalarının olup olmadığını da öğrenmeniz mümkündür. Aracınızın üzerinde vergi borcu olup olmadığını da araç sorgulama sisteminden öğrenebilirsiniz.

Araç sorgulama sistemi sayesinde aracınızın güncel bilgilerinin yanında, vergi borçlarını ve trafik cezalarını öğrenebilirsiniz.

Peki, Araç Sorgulama işlemi nasıl yapılmaktadır?
Araç sorgulama sistemi devlet tarafından hazırlanmış bir site tarafından yapılmaktadır ve bu hizmetten yararlanabilmek için araç sürücüsünün e-devlet şifresini 1TL karşılığında PTT şubelerinin birinden temin etmesi gerekmektedir. Şifre aldığınız zaman güvenliğiniz açısından bu şifreyi kimseyle paylamanız doğru değildir.

Araç sorgulamayı yapabilmek için öncelikle kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir. TC kimlik numarasını ve e-devlet şifresi ile kolaylıkla araç sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Araç sorgulama işlemini yapabilmeniz için aşağıdaki linki tıklayınız.
Araç Sorgulama

Araç Sorgulama

Araç Sorgulama


Etiketler:

Degerli Yorumlarinizi Eksik Etmeyiniz

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Copyright © 2011 ~ Cozumx.com Tüm Hakları Saklıdır.
Bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.
Dost Sitelerimiz; fidan satışı