Anasayfa » Kompozisyonlar

Anne Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Yazısı

18 Mart 2013 Bu Haber 6.151 kez okundu 5 Yorum


Anne Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Yazısı
Anne sevgisi nedir? Anne sevgisiyle alakalı deneme kompozisyon yazısını sayfamızda inceleyebilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz…

Anneleri sevmek, onlara değer vermek, anneler günü ile ilgili yazı örneklerini bu çalışmamızda bulabilirsiniz.

Anne sevgisi hiçbir şeye değişilmeyecek kadar büyük ve vazgeçilmez kadar değerli bir sevgidir. Kutsaldır anne sevgisi. Neden mi? Çünkü herkes anne olamaz. Annelik farklı bir duygudur ya da kimse iyi ve fedakâr bir anne olamaz. Annelerimizle yaşamış olduğumuz minik sürtüşmeler anında ağzımızdan çıkan sözler onları kırmak ve incitmek için değildir. Bir düşünün. Bir arkadaşınız sizi sinirlendirirse zıvanadan çıkıp ağzınıza geleni söylemez misiniz? Annelerime asla karşı çıkıp, kötü davranıp onları üzmeyelim. Annelerimizle ilgili söylenmiş sözler çoktur. Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar. Ya da cennet annelerin ayakları altındadır. Annelerimizle özellikle ders çalışmak konusunda başımız belada diyebiliriz. Evde sıkıntı çıkmasının temel sebebi budur. Bir düşünün ki iyi bir okulu kazandınız. Annelerimiz bu durumun sadece gururunu duyabilir. Onların bu durumdan bir karı, bir çıkarı yoktur. Amaçları sadece bizim okumamızdır. Onlara sadece bu durumun mutluluğunu tattırmak kalır. Ya da üzüntüsü… Annelerimize biraz özen gösterelim, çünkü onlar bizim kötülüğümüzü istemezler. Allah, anne bedduası alan kişinin cennet yüzü göremeyeceğini Kuran-ı Kerim’de de belirtmiştir. Ne olursa olsun annelerimiz bizleri çok sever.

Dünyadaki en çok değer vermemiz gereken kişiler arasında sayılan annelerimiz, bizim için birçok fedakârlık yapan, bizim için her şeyi göze alan, geceler boyu hastalandığımızda baş ucumuzda bekleyen, bizim için çalışan didinen, bizim için yorulan öpülesi mübarek ellere sahip olan canım annelerimiz.

Annenin hakkı hiçbir zaman ödenmez, ne olursa olsun bir çocuğun annesini üzmeye hakkı yoktur. Çünkü senin var olmanı sağlayan, sana can veren, sana kan veren kişidir anne. Sen dünyaya gelirken çektiği acıların, seni okutup büyütürken ki verdiği emeğin, karşılıksız yaptığı fedakârlıkların haddi hesabı yoktur. Bir anne ne olursa olsun çocuğunu her daim çok sever. Çünkü çocuğu onun bir parçasıdır. İnsan parçasından koparılırsa nasıl yaşayabilir ki? Sırf bizim iyi bir meslek sahibi olmamız içi gecesini gündüzüne katarak çalışan kişidir annem. Yaptığı her iyiliğin karşılık beklemeden yapandır annem.

Bundan dolayı annelerimizin bize yapmış olduğu fedakârlıkların karşılığını verirsek, mutlu olurlar. Çünkü annelerimizin tek beklentisi bizlerin mutluluğudur.

Anne Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Yazısı

Anne Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Yazısı

Konu ile Alakalı Kelimeler: anne sevgisi ile ilgili kompozisyon, anne sevgisi ile ilgili kompozisyonlar, anne sevgisi ile ilgili yazı, anne sevgisi kompozisyon, sevgi ile ilgili kompozisyon, anne sevgisiyle ilgili kompozisyon, anne ile ilgili kompozisyon, anne sevgisi ile ilgili yazılar, anne sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri, anne sevgisiyle ilgili yazı, anne sevgisini anlatan kompozisyon, anne sevgisiyle ilgili düşünce, anne sevgisi ile ilgili 5 satırlık yazı, 5 sınıf bilgisayar ile ilgili kompozisyon

5 Yorum Yapılmış »

 • sevgi konak demiş ki:

  gerçekten işime yaradı çok sağolun. :)

 • denizzzz demiş ki:

  Çok sağolun çok işime yaradı

 • gizli çankırı demiş ki:

  şaka şaka yaradı hemde çooooooooooookkkkkkkkkkkkkk tşk byebye :) :) :) :) :) :)

 • dilara demir demiş ki:

  gerçektende işe yarıyo

 • dilara demir demiş ki:

  annemi çok seviyorum onu bir daha üzmiyecem

Degerli Yorumlarinizi Eksik Etmeyiniz

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Copyright © 2011 ~ Cozumx.com Tüm Hakları Saklıdır.
Bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.
Dost Sitelerimiz; fidan satışı