Anasayfa » Eğitim

Akıllı Tahta Nedir ve Ne İşe Yarar?

22 Nisan 2013 Bu Haber 731 kez okundu Yorum Yok


Akıllı Tahta Nedir ve Ne İşe Yarar?
Akıllı tahta nedir ve nasıl çalışır? Akıllı tahta fiyatları ve Smart Board satan firmalar…

SmartTechnologies isimli bir şirket 1991 senesinde dünyada bulunan ilk interaktif tahtayı üretti ve piyasaya tanıttı. Kısa zamanda bu interaktif tahtalar büyük beğeni kazandı ve eğitim öğretim kurumları başta olmak üzere birçok kurum tarafınca kullanılmaya başladı. İngilizce ismi ya da orijinal ismi Smart Board olan bu akıllı tahtalar yazı tahtası olarak büyük bir kolaylık sundu ve kısa süre içerisinde tüm ülkelerde satmaya başlandı. Ülkemizde bu Smart Board’ların isimleri akıllı tahta, akıllı yazı tahtası veya elektronik tahta gibi isimlerle bilinmektedir.

Akıllı tahta sistemi çok teknolojik ve aynı zamanda çokta dayanıklı bir malzemeden yapılmıştır. Örneğin akıllı tahta yerine büyük bir lcd veya plazma ekran televizyon kullansak bize çok maliyeti olabilirdi ve bu aksam elektronik olduğu için bozulabilirdi. Sonuçta sınıflarda öğrenciler televizyonu devamlı kurcalar ve belli bir zaman sonra da büyük ihtimalle bozarlardı. En az 5.000 tl gibi fiyatlara mal olacak bu sistemi akıllı tahta ile yarıdan daha az bir maliyete elde edebiliriz ve sağlamlık açısından da çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Akıllı Tahta Nasıl Çalışır?
Akıllı tahtanın kullanımı için bir projeksiyon cihazına ihtiyacımız var. Bu projeksiyon cihazı ile görüntüyü akıllı tahtamıza veriyoruz. Şimdilik bilgisayarımızda bulunan görüntüyü akıllı tahtaya verdik. Ancak burada önemli olan en önemli nokta, akıllı tahtayı bir kalem veya ufak bir sopa ile işlevsel hale getirmektir. İşte akıllı tahtanın en büyük özelliklerinden bir tanesi hatta en önemli özelliği diyebileceğimiz özelliği budur. Bu özellik nasıl çalışıyor merak edenler için diyebileceğimiz tek şey özel bir bilgisayar yazılımı sayesinde çalışıyor olmasıdır.

Akıllı Tahta Fiyatları
Akıllı tahta fiyatları standart olarak 1.000 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir.

Akıllı Tahta Satan Firmalar
Bu alanda henüz sponsor firma bulunmamaktadır. Sponsor firma olmak için bizimle iletişime geçiniz.

Akıllı Tahta

Akıllı Tahta

Konu ile Alakalı Kelimeler: akıllı tahta ne işe yarar, akıllı tahta nedir kısaca, akıllı tahtaların eğitime yararları, akıllı tahta nedir ne işe yarar, akıllı tahta ne işe yarar nelerdir, akıllı tahta ne işe yarar kısaca, projeksiyon nedir ne işe yarar kısaca, akıllı tahta piyasadaki firmalar, akıllı tahta nasıl çalışır, akıllı tahta neİŞE YARAR, projeksiyon ne işe yarar kısaca, beyaz tahta kalemi ne ise yarar, akıllı tahtanın yararları, akıllı tahtanın anlamı, akıllı tahtan ne işe yarar, akılı takta neişe yarar, akıllı tahta ne iş yapar, akıllı tahta neye yarar, akıllı gözlük ne ise yarar, akıllı tahta için bilgisayarda nasıl bir çalışma yapmalıyız
404
Copyright © 2011 ~ Cozumx.com Tüm Hakları Saklıdır.
Bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.
Dost Sitelerimiz; fidan satışı